Και οι επιτυχίες του σχολείου μας δεν έχουν τέλος!!! 1ο και 3ο βραβείο κερδίσαμε (κατηγορία Γυμνασίου) στον Μαθητικό & Φοιτητικό Διαγωνισμό Προγραμματισμού με θέμα «Κοζάνη 2030: Κλιματικά ουδέτερη και έξυπνη πόλη», που διοργανώθηκε φέτος για 3η συνεχόμενη χρονιά από τον Δήμο Κοζάνης, την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας και το Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας. Την ομάδα Robofun, που βγήκε πρώτη, αποτελούν η Τσαφή Σουλτάνα και ο Γολεγός Γιάννης (από τη Β΄ Τάξη) και την ομάδα Robo8gym, που βρέθηκε στην τρίτη θέση, ο Βογιατζής Κωνσταντίνος και ο Παπαστεργίου Κωνσταντίνος (από την Α’ Τάξη). Συγχαρητήρια στα παιδιά που συμμετείχαν και, βέβαια, στην κ. Καλώτα Χιονία, καθηγήτρια Πληροφορικής, που δουλεύει αθόρυβα και ουσιαστικά. Δεν θα μπορούσαμε να είχαμε καλύτερη!