Η Δ.Δ.Ε. Κοζάνης σε συνεργασία με τον Δήμο Κοζάνης προχωρά στην υλοποίηση προγραμμάτων Σχολών Γονέων για γονείς και κηδεμόνες του Δήμου Κοζάνης στις ακόλουθες θεματικές:

Σύγχρονη Οικογένεια (50 ώρες)
-Σύνδεση Σχολείου-Οικογένειας (50 ώρες)
-Συμβουλευτική σε εξειδικευμένα θέματα (σχολικός εκφοβισμός, διαδίκτυο, πρόληψη εξαρτήσεων, διατροφή, έμφυλη βία κ.λ.π.) (25 ώρες)

Προϋπόθεση για τη συγκρότηση τμήματος είναι η συγκέντρωση 20 αιτήσεων για κάθε τίτλο. Σε περίπτωση που συγκεντρωθούν 20 αιτήσεις από μια σχολική μονάδα, το πρόγραμμα μπορεί να υλοποιηθεί στη συγκεκριμένη μονάδα. Σε διαφορετική περίπτωση θα συμμετέχουν γονείς και κηδεμόνες από διαφορετικές σχολικές μονάδες σε χώρο που θα υποδείξει ο Δήμος Κοζάνης. Η συμμετοχή είναι δωρεάν και θα δοθεί βεβαίωση παρακολούθησης στους συμμετέχοντες.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ-ΣΧΟΛΕΙΑ

Για περισσότερες πληροφορίες