Σας ενημερώνουμε ότι πρόκειται να λειτουργήσουν τμήματα Ενισχυτικής Διδασκαλίας για μαθητές/τριες όλων των τάξεων που θα καταθέσουν υπεύθυνη δήλωση. Προβλέπεται να ξεκινήσουν τον Ιανουάριο. Παρέχεται η δυνατότητα της εξ αποστάσεως τηλεκπαίδευσης όσο το επιβάλλουν οι συνθήκες. Η ενισχυτική διδασκαλία γίνεται μετά το τέλος του ημερήσιου προγράμματος και αφορά στα μαθήματα: 1) Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, 2) Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, 3) Μαθηματικά, 4) Φυσική, 5) Χημεία, 6) Αγγλικά.Στο πρόγραμμα συμμετέχουν προαιρετικά οι μαθητές/τριες όλων των τάξεων του Γυμνασίου που υστερούν στα παραπάνω μαθήματα και επιθυμούν να βελτιώσουν την επίδοσή τους. Κριτήριο για την επιλογή-συμμετοχή των μαθητών/τριών στην Ενισχυτική Διδασκαλία αποτελεί η επίδοσή τους στο αντίστοιχο μάθημα. Καλούνται λοιπόν οι γονείς να συμπληρώσουν και να στείλουν την υπεύθυνη δήλωση στο email του σχολείου (mail@gym-peir-kozan.koz.sch.gr) ως την Τρίτη 24/11/2020. Μπορείτε, ακόμη, αφού εκτυπώσετε τη δήλωση, να τη συμπληρώσετε και να μας τη στείλετε σαν φωτογραφία από το κινητό σας. Για διευκρινίσεις καλέστε στο σχολείο.

Αίτηση Δήλωση