Αγιασμός σχολικού έτους 2023-24!

Η νέα Διευθύντρια του σχολείου, κ. Ευαγγελία Κουσκουλή και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 8ου Γυμνασίου Κοζάνης εύχονται σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες καλή και δημιουργική σχολική χρονιά με υγεία, συνεργασία, αλληλεγγύη και σεβασμό.

Χαιρετισμό απηύθυνε και η Διευθύντρια Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κ. Βασιλική Βόντσα η οποία έθεσε τις προτεραιότητες της σχολικής κοινότητας: τη στόχευση της διδασκαλίας και της μάθησης στο σεβασμό του περιβάλλοντος καθώς επίσης και στο σεβασμό του ανθρώπου, την ανάπτυξη της αλληλεγγύης και της φιλίας και την εγκαθίδρυση συνεργασίας και κοινωνικής συνοχής.

Χαιρετισμό απηύθυνε και ο Αντιδήμαρχος κ. Βασίλης Γκούμας και Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 8ου Γυμνασίου Κοζάνης. Ο Σύλλογος μοίρασε στα παιδιά χρήσιμα δώρα για τη νέα σχολική χρονιά.

Καλή αρχή σε όλους!