🙏 Συγκινητική ήταν για άλλη μια φορά η ανταπόκριση της σχολικής κοινότητας του 8ου Γυμνασίου Κοζάνης στο κάλεσμα στήριξης των πλημμυροπαθών της Θεσσαλίας από τον Δήμο Κοζάνης.

🙏Θερμές ευχαριστίες σε γονείς/κηδεμόνες, μαθητές /μαθήτριες και εκπαιδευτικούς του 8ου Γυμνασίου Κοζάνης για την άμεση ανταπόκριση.

Για μια ακόμα φορά, δείχνουμε την ανθρωπιά και την αλληλεγγύη μας προς τους συνανθρώπους μας και συγκεντρώσαμε είδη πρώτης ανάγκης, προσωπικής υγιεινής, τροφίμων και ρουχισμού. Αναλυτικά τα είδη που συγκεντρώθηκαν είναι:

• Εμφιαλωμένα νερά (κατά προτεραιότητα) και χυμοί

• Γάλατα και τρόφιμα μακράς διάρκειας

• Κλινοσκεπάσματα, μαξιλάρια, υπνόσακοι

• Φακοί και power bank

• Είδη ατομικής υγιεινής (σαπούνια, χαρτιά υγείας)

• Συσκευασμένη τροφή έτοιμη για κατανάλωση (κονσέρβες, κομπόστες, φρυγανιές, παξιμάδια, μπισκότα, κρουασάν, μπάρες, δημητριακών, παστέλια κ.α)

• Βρεφικά και παιδικά γάλατα και τροφές και είδη βρεφικής φροντίδας (πάνες, μωρομάντηλα)

• Φάρμακα (αντιπυρετικά, παυσίπονα, αντιισταμινικά κ.ά.)

Επίσης:

⚪Είδη ένδυσης και υπόδησης χειμερινά ⚪Σκηνές ⚪Υπνόσακοι και στρώματα για σκηνές ⚪Λευκά είδη (πετσέτες, σεντόνια κλπ) ⚪Είδη ρουχισμού ⚪Αντικείμενα για ηλικιωμένους (πάνες ακράτειας κλπ) ⚪Ζωοτροφές ⚪Θερμός ⚪Φανάρια χειρός