Η Σιβιτανίδειος Δημόσια Σχολή Τεχνών και Επαγγελμάτων διοργανώνει τον 10ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φωτογραφία με θέμα “Το ταξίδι…”

Το “Ταξίδι” έχει γίνει αναπόσπαστο μέρος της ζωής μας, του σημερινού ανθρώπου είτε ως πραγματική απόδραση σε κοντινά ή μακρινά μέρη, είτε ως ταξίδι του “νου”. Μας δίνει ανάσες και μας βοηθά ν’ αντέξουμε τον ζοφερό κόσμο που μας περιβάλλει.

Η δράση εντάσσεται στο πλαίσιο των δράσεων της “Αξιολόγησης των Σχολικών Μονάδων”, Παιδαγωγική και Μαθησιακή λειτουργία, Άξονας 1: Διδασκαλία, Μάθηση & Αξιολόγηση, Δείκτες: α)Ενασχόληση με ομίλους, σχολικές δραστηριότητες, προγράμματα. β)Προετοιμασία για συμμετοχή σε σχολικούς διαγωνισμούς, σε πολιτιστικές καλλιτεχνικές και αθλητικές δράσεις.

Το 8ο Γυμνάσιο συμμετέχει στον 10ο Διαγωνισμό Φωτογραφίας με τις εξής συμετοχές:

1. Φωτεινή Μόσχου, Α΄ τάξη Γυμνασίου

2) Γλυκερία Καλημέρη, Β΄ τάξη Γυμνασίου