🌲Την Τετάρτη 20/12/2023 πραγματοποιήθηκε Χριστουγεννιάτικη γιορτή στο χώρο του 8ου Γυμνασίου Κοζάνης με καλεσμένους τα παιδιά και το εκπαιδευτικό προσωπικό του ΕΝΕΕΓΥΛ (Ενιαίο Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο-Λύκειο) Άνω Κώμης και τον Δ/ντη του κ. Θ. Σταμκόπουλο.

🌲Η κα Αναστασία Τοπάλη μας διηγήθηκε με τον μοναδικό της τρόπο το παραμύθι του Αλ. Παπαδιαμάντη “Τα Χριστούγεννα του Τεμπέλη” και η χορωδία με την επιμέλεια του κ. Ν. Ντόνα τραγούδησε χριστουγεννιάτικα κάλλαντα.

🌲Ακολούθησε πλούσιος φιλανθρωπικός μπουφές με γλυκές και αλμυρές δημιουργίες μαθητών και Γονέων, μουσική, χορός και τραγούδια με τα παιδιά του ΕΝΕΕΓΥΛ Άνω Κώμης.

🌲Τα τρόφιμα που συγκεντώθηκαν, παρέλαβε το Συσσίτιο Απόρων του Δήμου Κοζάνης.

🙏Ευχαριστούμε θερμά τους μαθητές/-τιες, και τους γονείς/κηδεμόνες για τα υπέροχα εδέσματα.

🙏Ευχαριστούμε επίσης την κ. Αναστασία Τοπάλη και το μουσικό βιβλιοπωλείο “Το Μαγαζάκι στη γωνία” για τη δωρεά βιβλίων για τη βιβλιοθήκη του σχολείου μας.